Władze Krakowa

Jednym spośród największych problemów w większości miast w Polsce jest komunikacja. Nasze miasta nie są przygotowane do tak dużego natężenia ruchu, jaki pojawił się poprzez zwiększenie się liczby samochodów na krajowych szosach. Przez to właśnie jedną z najbardziej istotnych inwestycji jakie powinno rozpocząć prawie każde miasto jest zainwestowanie środków w rozwój dróg i komunikację. Nawierzchnie drogowe i transport miejski to najważniejszy obszar, który da przestrzeń na to by polepszyć zadowolenie krakowian a także usprawni integralność gospodarki Krakowa.

Na tle pozostałych lokalizacji, nowe projekty drogowe w grodzie Kraka silnie się wyróżniają. Krakowianie w referendum opowiedzieli się za metrem, jednak zanim ono powstanie, w komunikację tramwajową i autobusową oraz nawierzchnie drogowe trzeba zainwestować dużo środków . Z ważniejszych decyzji finansowych warto wymienić:
całkowicie elektryczną siatkę autobusów – jedyną w kraju,
innowacyjne linie tramwajowe na Ruczaju,
w pełni rozwinięty dworzec PKP wraz z miejscem handlowym.
Poza tym, w perspektywie rozwoju Kraków przewiduje budowę przynajmniej kilka nowoczesnych połączeń między już istniejącymi połączeniami i naprawy już powstałych tras tramwajowych i dróg dojazdowych.
Mieszkańcy remontów nie lubią – utrudnienia w poruszaniu się i dojazdach do biur przeszkadzają na co dzień. Warto zaś pamiętać, że bez remontów infrastruktura nie może być lepsza i aby mieszkało się lepiej, wymagać trzeba wytrwałości.Kraków arena
Inwestycje w komunikacje to nie tylko kolejne linie komunikacji, ale również lepszej jakości nawierzchnia jezdni, która będzie mocniejsza i odporna. (jednym z przykładów może być odporna na ścieranie nawierzchnia jezdni na przedłużeniu dróg Zakopiańska – Brożka oraz na zewnętrznej drodze Wadowickiej). Oczywiście, Kraków potrzebuje jeszcze kolejnych remontów i nowych pomysłów, aby jeździło się po nim wygodnie. Zarówno samochodem, ale również tramwajami. Mimo to widać wyraźnie, że wszystko jest na prostej drodze do tego, by mieszkańcom żyło się tu zdecydowanie wygodnie i z zadowoleniem.